Příroda, která je všude okolo nás je okouzlující, krásná a léčivá. Jak psychicky, tak fyzicky. Jak se bránit virózám, které útočí všude okolo nás? Využijte sk tomu dary přírody, které jsou nám k dispozici, doplňte všechny potřebné vitamíny a načerpejte novou energii na dlouhou zimu.
Rakytník
Rakytník je velice oblíbený mezi zahrádkáři. V dnešní době jej pěstuje opravdu velké množství lidí. Hlavní důvod je jeho léčivá síla. Obsahuje mimořádně vysoké množství vitamínu C a už jediná bobule denně vám může pomoci velice rychle posílit imunitu. Je poměrně nenáročný ale potřebuje samčí i samičí rostliny zároveň aby plodil. Rakytník můžete jíst jen tak, můžete jej odšťavnit a vypít jeho šťávu, naložit jej do medu či do alkoholu, zamrazit, uvařit z něj marmeládu… Je tolik možností pro jeho zpracování! Je sice kyselý ale za naše zdraví trochu kyselosti stojí.
Šípky
Dalším velkým zdrojem vitamínu C jsou šípky, které můžeme sbírat běžně v přírodě, ideálně dále od cest, tak aby byly co nejčistší. Šípky nasušte a můžete je v klidu používat celou zimu Jednoduše je večer namočte do studené vody a ráno máte hotový čaj, jen k ohřátí na pitelnou teplotu. Výhodou je, že při studeném zpracování nepřicházíte o vitamín C, který při vaření zničíte.
Pohyb v přírodě
Pohyb v přírodě sám o sobě má léčivé a hlavně terapeutické účinky. Pohyb je pro nás důležitý a už jedna procházka denně, ve svižnějším tempu udělá hodně. Choďte do lesa, do parků, čerpejte podzimní energii z přírody. Čerstvý vzduch v kombinaci s posilováním imunity nám opravdu pomůže.
Černý bez
Květy černého bezu používáme při léčbě nachlazení, rýmy, astmatu a alergií. Mají silné antiseptické antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, které nám mohou s akutním problémem opravdu pomoci. Z černého bezu můžete vyrobit čaj nebo třeba bezovou šťávu https://eshop.koldokol.cz/bezinkove/, která je velice oblíbená jak u dětí, tak u dospělých.