Mezi ženami nejčastěji využívanou součást běžné každodenní kosmetiky patří právě řasenka. Lze ji použít samotnou nebo s dalšími součástmi make-upu. Dobrá řasenka musí vydržet co nejdéle, prodloužit řasy, vytvořit smyslný pohled, nelepit a při zvýšené činnosti se neobtisknout na víčko či pod oko.
Běžná dekorativní kosmetika ale obsahuje velké množství chemických látek, které oko mohou podráždit či dokonce poškodit. Tomuto lze ale jednoduše zabránit použitím přírodní řasenky. Krásné dlouhé a husté řasy jsou totiž snem každé ženy. Dokonce i těch, které se líčí pouze občas. Je ale třeba myslet také na své zdraví. Co patří mezi chemické látky, které běžné řasenky obsahují, ale neměly by?
Parabeny jsou látky, které zabraňují množení bakterií v řasenkách. Když se ale dostanou do těla, začnou napodobovat hormon estrogen a tím přispívají ke vzniku hormonální nerovnováhy v těle.
Další důležitou složkou je hliníkový prášek, který slouží jako barvivo. Protože se ale řadí mezi neurotoxiny, narušuje řadu buněčných a metabolických procesů v nervovém systému člověka a také v dalších tkáních. Pokud je tělo tomuto působení vystaveno dlouhodobě, zabraňuje vylučování rtuti, což způsobuje intoxikaci.
Propylenglykol je silný alergen, který může vyvolat nervovou vyrážku zánětlivého typu, v extrémech se projeví bolestivými puchýřky. Jinak se ale nejedná o nebezpečnou látku. Retinol narušuje buněčnou signalizaci a může způsobovat genové mutace, thimerosal je zase nebezpečný pro těhotné ženy a děti, u nichž může negativně ovlivňovat vývoj mozku.
Přírodní řasenky oproti výše uvedeným chemikáliím obsahují pouze čistě přírodní látky či jejich deriváty a jsou tak naprosto bezpečné. Co se týká odolnosti, tak vyššího stupně dosáhnete samozřejmě s těmi běžnými typy, ale zase se vyhnete nebezpečných odličovačům, které musí obsahovat také velké množství chemických látek, které si dokážou poradit s těmi obsaženými v řasence.